KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691129
*
nr 1269 1129
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Studie. Signerad. Olja på pannå, 13x9
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 18:37:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 21:59:09
1
100 kr
19/8 09:04:32
2
150 kr
19/8 10:22:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl abel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Karl Abel
Karl Abel, svensk målare född 1891.
nr 1269 1129
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Studie. Signerad. Olja på pannå, 13x9
Karl Abel, svensk målare född 1891.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 21:59:09 | 1 | 100 kr |
| 19/8 09:04:32 | 2 | 150 kr |
| 19/8 10:22:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl abel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



